Nastroje pozostają pozytywne


Mimo wczorajszych słabszych danych szacunkowych z amerykańskiego rynku pracy inwestorzy nadal wierzą, że piątkowy oficjalny odczyt będzie na dobrym poziomie. Ponadto opublikowana wczoraj wieczorem Beżowa Księga była lekko pozytywna, ponieważ można w niej znaleźć stwierdzenia o powolnej poprawie sytuacji.

Siedem krajów, w tym Polska i Hiszpania, zablokowało we wtorek przyjęcie nowej unijnej dyrektywy, która miała wzmocnić prawa pacjentów do zwrotu kosztów usług medycznych w innym kraju UE, a przez to ułatwić wyjazdy na leczenie za granicą. Wczorajsza decyzja FED nie była żadnym zaskoczeniem dla rynku. Inwestorzy zaangażowani w papiery Prudential domagają się zmian personalnych we władzach spółki.W czwartek przed godziną 18 kurs EUR/CHF gwałtownie wzrósł, wspinając się w ciągu kilku minut z 1,4140 do 1,4308. Dynamika zmian, jak również ich skala sugeruje, że Narodowego Banku Szwajcarii (SNB) interweniował wyprzedając franka. Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla ponad pół miliona domów - podała agencja AP. Dane ze sfery realnej są obecnie zróżnicowane, dlatego jeśli chodzi o kolejne kroki Rady Polityki Pieniężnej sytuacja jest niewyjaśniona - ocenia Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Rząd odda ponad 530 mln zł spółce J&S Energy w rezultacie błędu popełnionego przez resort gospodarki dwa lata temu - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Minister skarbu nie zgodził się na obciążenie siedziby TVP hipoteką. Miała ona zabezpieczać 100-milionowy kredyt, który chciał uruchomić publiczny nadawca. Minister uznał, że TVP nie wykazała na co pójdą pieniądze z kredytu oraz z czego zostanie on spłacony. Szlachetne wina mogą być miernikiem koniunktury gospodarczej a nawet dawać sygnały ostrzegawcze. Czyżby amatorzy tych trunków wiedzieli więcej o tym co dzieje się w realnej ekonomii?

Dzisiejsza sesja europejska na rynku walutowym była praktycznie kopią wczorajszej. Początek przyniósł najpierw stabilizację, a następnie wyraźne spadki kursu EUR/USD. Nie towarzyszyły temu żadne wiadomości makro, ani tym razem nawet wypowiedzi. Beskidzki Dom Maklerski w raporcie z 7 kwietnia obniżył rekomendację dla Seleny FM do "akumuluj" z "kupuj", podnosząc cenę docelową jednej akcji do 17 zł z 14,3 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 15,10 zł. W poniedziałek o 9.22 jedna akcja spółki kosztuje 15,46 zł. Wtorek przyniósł umocnienie złotego do dolara i euro oraz osłabienie do szwajcarskiego franka. O godzinie 16:53 kurs USD/PLN testował poziom 3,4711 zł, EUR/PLN 4,1440 zł, a CHF/PLN 3,0110 zł. Oznacza to odpowiednio spadek o 1,7 i 1,5 gr oraz wzrost o 1,2 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.Euro pozostaje słabe w stosunku do dolara. Dzisiaj kurs EUR/USD po chwilowym odreagowaniu do 1,4050 ponownie zszedł pod psychologiczne wsparcie 1,4000. Poziom ten przestał już stanowić istotną barierę. Średnia liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA z ostatnich czterech tygodni wzrosła w sierpniu o 14.750 z 556.500 zanotowanych w tygodniu zakończonym 31 lipca, do 571.250 w ubiegłym tygodniu zakończonym 28 sierpnia. Spółka China Petroleum & Chemical, największy przetwórca ropy w Azji, uzgodnił z Conoco Phillips odkupienie jego udziałów w  firmie wydobywającej łupki bitumiczne Syncrude Canada za 4,65 mln dol., aby zapewnić dostawy paliwa dla najszybciej rosnącej gospodarki na świecie.

GDDKiA: odcinek A1 - budowany w systemie tradycyjnym


180-kilometrowy odcinek autostrady A1 Stryków - Pyrzowice będzie budowany w systemie tradycyjnym, ponieważ konsorcjum Autostrada Południe SA (APSA) nie zapewniło finansowania tego projektu - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie przesłanym PAP w sobotę.

Koniunktura gospodarcza wciąż się poprawia


Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że koniunktura w naszej gospodarce nadal się poprawia. Przedsiębiorcy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację i perspektywy rozwoju. Potwierdzają to analizy prowadzone przez Narodowy Bank Polski.

Co się kryje za ostatnimi protestami pracowniczymi w Chinach?


Seria strajków w fabrykach zagranicznych firm zlokalizowanych w południowych Chinach, szczególnie w zakładach Hondy i jej dostawców, ukazują rosnące roszczenia młodych chińskich pracowników w prowincji.

Pięć firm chce opracować studium wykonalności dla szybkich kolei


Pięć konsorcjów złożyło oferty w przetargu na opracowanie studium wykonalności dla kolei dużych prędkości. Oferty otwarto w poniedziałek w siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe.

W naszej agencji detektywistycznej w Katowicach pracują tylko najlepsi detektywi Katowice. Każdy zatrudniony w naszej agencji detektyw Katowice posiada wieloletnie doświadczenie w pracy detektywa. Wszyscy

detektywi Katowice

posiadają niezbędne doświadczenie, a większość naszych detektywów pracowała wcześniej w służbach policyjnych i wywiadowczych. Nasza agencja detektywistyczna Śląsk istnieje wiele lat i jest jedną z największych agencji detektywistycznych na Śląsku i w Polsce.

Telefonia dla biznesu


Operatorzy stacjonarni i komórkowi od lat walczą o małe i średnie przedsiębiorstwa. Ale konkurencja w postaci telefonii internetowej jest coraz mocniejsza.

Nasi rodacy hojni jak nigdy


Rekordową kwotę 380 mln zł przekazali w tym roku Polacy na organizacje pożytku publicznego (opp) w ramach 1 proc. podatku - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów. Opp wsparło prawie 7,3 mln osób, czyli 28 proc. podatników.

Patek Philippe twierdzi, że spowolnienie mogło się jeszcze nie skończyć


Patek Philippe, jeden z ostatnich rodzinnych producentów zegarków w Szwajcarii, uważa, że jest zbyt wcześnie by ogłosić koniec spowolnienia w branży, mimo że szwajcarski eksport zegarków rośnie nieznacznie począwszy od stycznia.

Wskaźnik koniunktury w Szwajcarii wzrósł w lutym najsłabiej od 9 miesięcy


Wskaźnik wyprzedzający koniunktury w Szwajcarii wzrósł w lutym 2010 r. najsłabiej od 9 miesięcy, co sygnalizuje, że ożywienie w gospodarce może wytracać tempo.

Dziś głównie dane z Polski


Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem wartości wspólnej waluty i kursem EUR/USD poniżej poziomu 1,49. Dodatkowo dzisiejsza sesja azjatycka przyniosła kolejną próbę osłabienia euro, ponieważ Jean Claude Juncker, który jest przewodniczącym grupy ministrów finansów państw Strefy Euro powiedział, że ewentualna dalsza aprecjacja euro może w pewnym momencie stać się kłopotliwa.

Grupa TVN wznawia we wtorek emisję reklam


Grupa TVN rozpoczyna we wtorek emisję reklam - poinformował rzecznik stacji Karol Smoląg. Od soboty do poniedziałku reklamy nie były emitowane z powodu katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

EBOR może udzielić BGŻ pożyczki w wysokości 50 mln euro


Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zastanawia się nad przyznaniem Bankowi Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) pożyczki (ang. senior loan) na sumę 50 mln euro. W piątek bank zaaprobował ogólny projekt pożyczki. Ostateczną decyzję podejmie zarząd 27 kwietnia.

Grecja walczy o "przeżycie narodu"


Grecja wciąż walczy o pomoc finansową od UE i MFW. - Naszą czerwoną linią w negocjacjach jest przeżycie narodu greckiego - oznajmił w dramatycznym wystąpieniu premier Jeorjos Papandreu. Zdaniem mediów Grecy muszą się jednak przygotować na drastyczne cięcia budżetowe.

NSA: bez zgody na kontynuację budowy "żagla" Libeskinda


Naczelny Sąd Administracyjny odmówił przywrócenia zgody na budowę w centrum Warszawy niemal 200-metrowego apartamentowca projektu słynnego architekta Daniela Libeskinda. NSA oddalił kasację inwestora od wyroku sądu, który w 2009 r. uchylił zgodę na budowę.

ARP: wypowiedzi we "Wprost" niepełne i wyrwane z kontekstu


W materiałach opublikowanych przez tygodnik "Wprost" znalazły się wypowiedzi niepełne i wyrwane z kontekstu - powiedział w niedzielę szef Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski. Zaznaczył, że katarski inwestor był jedynym oferentem na te składniki majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, które gwarantowały, że produkcja stoczniowa będzie kontynuowana i tylko on wpłacił wadium.

Premier w cieniu amerykańskich danych


Dobre dane dotyczące amerykańskiego PKB są osłodą na koniec tygodnia dla inwestorów, którzy wcześniej musieli przełknąć kolejne porcje zacieśnienia monetarnego fundowanego przez Chiny, a następnie Indie. Dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska na rynku walutowym nie zrobiło większego wrażenia.

"NYT" o perspektywie szoku spłaty długu


Koszty obsługi długu publicznego w USA znacznie wzrosną w najbliższych 10 latach, do około 700 miliardów dolarów rocznie - pisze poniedziałkowy "New York Times", powołując się na obliczenia Białego Domu.

Śląskie miasta idą na wojnę ze Stalexportem


To już nie jest prywatna wojna prezydenta Jaworzna ze Stalexportem. Jak ustalił reporter RMF FM, wniosek do ministra infrastruktury w sprawie autostrady A4 podpisało trzynastu prezydentów miast z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Prezes PLL LOT: loty możliwe za dwa, trzy dni


Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz powiedział, że loty wykonywane przez jego spółkę będą możliwe za dwa, trzy dni. Decyzje o ewentualnym wznowieniu rejsów zostaną podjęte we wtorek rano.

Duński klub ukarany grzywną za chłodne parówki


Klub duńskiej pierwszej ligi Esbjerg FB ukarany został grzywną w wysokości 10 tys. koron (5,5 tys. złotych) za sprzedaż podczas meczu zbyt chłodnych parówek.

Fed podnósł jedną stopę


Kryzys się skończył - tak część analityków odebrała decyzję amerykańskiego banku centralnego. Fed niespodziewanie w nocy naszego czasu podniósł stopę dyskontową o 0,25 punktu procentowego do 0,75 proc. Ale nie wszystkie interpretacje tej decyzji są optymistyczne, bo oznacza zahamowanie dopływu pieniądza do gospodarki.

Pakiet antykryzysowy także dla spółki cywilnej?


Czy mogę skorzystać z pakietu antykryzysowego, jeżeli prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej?

KNF pracuje nad 10 prospektami


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pracuje nad dziesięcioma prospektami emisyjnymi, w tym osiem dotyczy nowych spółek - poinformował PAP Stanisław Kluza, przewodniczący KNF.

Fakty TVN numerem jeden


W 2009 roku główny serwis informacyjny TVN - Fakty po raz pierwszy w historii wyprzedził swojego głównego konkurenta - Wiadomości TVP pod względem udziału w rynku. - Dziękujemy naszym widzom, którzy z roku na rok w coraz większej liczbie jako główne źródło informacji wybierają właśnie Fakty TVN – powiedział Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów.

Wzrósł zysk netto Grupy Kęty


Skonsolidowany zysk netto Grupy Kęty, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, w I kw. 2010 r. wzrósł do 15,01 mln zł z 2,78 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny spadł do 15,17 mln zł z 30,06 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, a przychody ze sprzedaży wyniosły 247,8 mln zł wobec 247,7 mln zł przed rokiem.

Akcje Patentusa wzrosły na otwarciu w debiucie o 7 proc., do 2,46 zł


Akcje Patentusa, zajmującego się produkcją i remontami urządzeń górniczych, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 7 proc., do 2,46 zł.

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.