Ruch uzgodnił warunki współpracy z Polkomtelem, wznowił dystrybucję


Ruch wstępnie uzgodnił warunki dalszej współpracy z Polkomtelem i wznowił sprzedaż starterów oraz doładowań kart pre-paid telekomu - podała spółka w komunikacie.

Ostatnie tygodnie na rynku to hossa w czystej postaci. Niska zmienność i stopniowe wznoszenie się indeksów w górę to modelowy wręcz przykład zwyżki po przysłowiowej ścianie strachu. Wczorajsza sesja dobrze wpisała się w ten model, a WIG20 po małym spadku na początku notowań później powoli zyskiwał na wartości kończąc dzień powyżej 2600 punktów przy utrzymujących się wysokich obrotach. Były szef CBA Mariusz kamiński powiedział w TVN24, że nikt go nie prosił o otoczeniu sprzedaży stoczni Gdynia i Szczecin tarczą antykorupcyjną. W odpowiedzi resort skarbu opublikował pisma, z których ma wynikać, że było inaczej Polacy nie przestraszyli się światowego kryzysu gospodarczego. Jak wynika z najnowszego unijnego sondażu Eurobarometru, to właśnie my najmniej ze wszystkich mieszkańców UE boimy się biedy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"."The Banker" przyznał ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu tytuł Ministra Finansów 2009 Roku w Europie - podało biuro prasowe resortu. To już trzecia nagroda przyznana przez media dla Rostowskiego za jego politykę w czasie kryzysu. Budżet państwa na rok 2010 będzie szczególnie trudnym budżetem, najtrudniejszym od 1993 r. Zasadniczym problemem jest deficyt finansów publicznych, który przybiera zatrważające rozmiary. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w piątek w wywiadzie udzielonym BBC, że nie pozwoli, aby rosyjski państwowy gigant gazowy Gazprom przejął kontrolę nad siecią gazociągów znajdującą się w jego kraju.

Nowe porozumienie Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, liberalizujące transatlantycki transport lotniczy, pozwoli m.in. przejmować większościowe udziały w liniach z USA. Zaakceptować je muszą Kongres i ministrowie transportu krajów UE.

Paliwowe stacje wzbogacą ofertę o usługi hotelowe - zapowiada "Puls Biznesu". Statoil, BP, Shell, Orlen i Lotos szykują noclegową ofensywę. Głównie przy autostradach. Tematem wtorkowego spotkania przedstawicieli Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz wszystkich spółek branży chemicznej, w tym Polic i Azotów Tarnów, były m.in. płatności tych spółek za dostawy gazu. Jak poinformował rzecznik ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór, resort pełni w rozmowach rolę "moderatora".

W mijającym tygodniu na polskim rynku walutowym mogliśmy obserwować stabilizację notowań EUR/PLN w przedziale 3,8500-3,8900. Złoty bardzo spokojnie zareagował na tragiczne wydarzenia minionej soboty. Inwestorzy zdołali oddzielić skrajnie negatywne emocje związane z tragedią od oceny realnego jej wpływu na funkcjonowanie krajowego rynku oraz polskiej gospodarki. A nascent economic recovery in Germany is largely attributable to government stimulus measures and loose monetary policy and may not yet be sustainable, Bundesbank chief Axel Weber told German weekly Die Zeit. Reklamy piwa przed godziną 23? Prawo i Sprawiedliwość z rządem mówią razem "nie". Opozycja i ministerstwo zdrowia chcą zakazu puszczania w telewizji reklam piwa przed 23. Tłumaczą, że to dla dobra nieletnich - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".70 proc. mieszkańców Litwy twierdzi, że w ciągu ostatniego roku sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych pogorszyła się, natomiast poprawę odczuło tylko 2 proc. - poinformował litewski departament statystyki. Finlandia dała ostateczną zgodę na budowę Gazociągu Północnego, którym gaz z Rosji ma bezpośrednio popłynąć do Niemiec - poinformowała w piątek agencja Associated Press. Polscy pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne - wynika z raportu Instytutu Spraw Publicznych. Spośród ponad dwóch milionów niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym, zatrudniona jest tylko co piąta osoba.

Ruszyła budowa obwodnicy Zambrowa na drodze S 8


Rozpoczęły się zasadnicze prace przy budowie obwodnicy Zambrowa na drodze S8 Białystok - Warszawa. Trwają roboty ziemne, pogoda pozwala drogowcom budować fundamenty pod wiadukty.

Koziński z NBP: RPP w listopadzie o nowych instrumentach; możliwe skrócenie czasu ich działania


Prawdopodobnie RPP na listopadowym posiedzeniu zajmie się propozycjami NBP dotyczącymi nowych instrumentów płynnościowych dla banków - powiedział wiceprezes NBP Witold Koziński.

Bilans wychodzi na zero?


W ostatnich miesiącach na międzynarodowych forach, w szczególności na zyskującym na znaczeniu G20, sporo mówiło się o potrzebie zrównoważenia globalnej gospodarki. Przyczyn tego stanu rzeczy jest sporo. Po pierwsze, globalni liderzy mają sporo racji upatrując przyczyn kryzysu m.in. wśród nierównowag makroekonomicznych.

UOKiK nałożył na Cyfrowy Polsat 993.597 zł kary


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat karę w wysokości 993.597 zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Spółka przygotowuje odwołanie od tej decyzji - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie.

Płace: Podwyżka o 1 procent to za mało


Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" odrzuciła rządową propozycję regulacji wynagrodzeń nauczycieli na 2010 rok i zażądała realizacji porozumienia płacowego z 28 sierpnia 2008 roku - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Sekcji Wojciech Jaranowski.

Alma miała 16,05 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Spółka Alma Market miała 16,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 5,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zastępca Skrzypka wbrew jego woli


- P.o. prezesa NBP Piotr Wiesiołek podpisze w środę przedłużenie elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na "źródło zbliżone do banku centralnego". Tragicznie zmarły prezes Sławomir Skrzypek był przeciwny przedłużaniu tej swoistej opcji kredytu na żądanie w wysokości 20,5 mld zł. Za przedłużeniem opowiada się m.in. minister finansów.

Kolejny dzień dla dolara


Kolejny dzień należał do dolara. Amerykańska waluta zyskiwała wczoraj na całym rynku. Inwestorzy zaniepokojeni są możliwym spowolnieniem w Chinach. Tymczasem euro traciło wczoraj wraz z kolejnymi obawami o stan greckiej gospodarki.

Skandal! Kampania reklamowa w kościołach!


W niektórych kościołach prowadzone są kampanie reklamowe sieci aptek - pisze w liście do polskich biskupów prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Apeluje jednocześnie o powstrzymanie takich działań.

Spółka zależna Zetkamy ma umowę o przewidywanej wartości 25 mln zł


Spółka zależna Zetkamy, MCS zawarła umowę o współpracy z Arcelor-Mittal Stainless Automotive Tubes Czech Republic, poinformowała spółka w komunikacie. Przewidywana wartość umowy wynosi 25 mln zł.

Polskie Jadło liczy na 2010 rok


Polskie Jadło ocenia, że w 2010 roku jej zysk netto wyniesie 90-100 mln zł, a zysk operacyjny 15-20 mln zł - poinfomrowała spółka w komunikacie prasowym.

Intensywna sesja na rynku walutowym


Podczas dzisiejszej sesji kurs eurodolara zbliżył się do najwyższego poziomu od trzech tygodni. Wzrost wartości euro względem dolara w okolice 1,2400 dokonał się pod wpływem udanej aukcji hiszpańskiego długu. Wczoraj spread pomiędzy oprocentowaniem hiszpańskich i niemieckich obligacji wzrósł do najwyższego poziomu od czasu wprowadzenia euro.

Debiut PGE największy w tym roku w Europie


Minister skarbu Aleksander Grad ocenił, że piątkowy debiut giełdowy Polskiej Grupy Energetycznej jest największym w tym roku w Europie. Podkreślił, że spółka pozyskała z emisji blisko 6 mld zł.

Węgierski kociołek - prawda, czy fałsz?


To, że "jest oczywiste, że Węgry to nie Grecja" wiedzą nawet dzieci w szkole, które choć trochę przykładały się na lekcjach geografii. Gorzej, jeżeli tak musi się tłumaczyć za członków swojego rządu, węgierski minister gospodarki, który dzisiaj otwarcie przyznał, iż doszło do błędów w przekazywaniu informacji w miniony piątek.

Wypowiedź prezesa EBC


Zdaniem ekonomistów, kluczowym czynnikiem kształtującym kurs złotego w czwartek będzie wypowiedź prezesa EBC, która może sprawić, że złoty pozostanie poniżej poziomu 4,10/EUR. W najbliższych dniach stagnacja panować będzie na rynku papierów dłużnych.

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.