Piątkowa sesja na GPW powinna przynieść kontynuację wczorajszych wzrostów


Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Ponad 7,3 mln osób, czyli 28 proc. podatników, przekazało organizacjom pożytku publicznego 1 proc. swojego podatku za 2008 r. Dzięki temu na konta OPP trafiło 380 mln zł, czyli o blisko 82 mln więcej niż przed rokiem. Na rynkach akcji sytuacja zaczyna coraz wyraźniej przypominać tę, jaka miała miejsce w maju i przez dużą część czerwca, kiedy to z jednej strony indeksy trzymały się bardzo mocno, a z drugiej nasilało się oczekiwanie na silniejszą korektę po forsowanych zwyżkach. Resort gospodarki ogłosił właśnie konkurs na wykonanie analizy barier obciążających przedsiębiorców. Takich przepisów, jak wynika z wyliczeń ekspertów, jest ponad 6 tys. - pisze Puls Biznesu.Siedmiu mieszkańców Szczecinka (Zachodniopomorskie) złożyło w sądzie pozew przeciwko producentowi płyt drewnopochodnych - spółce Kronospan. Domagają się w nim od firmy ograniczenia emisji pyłów opadających na ich nieruchomości. Hiszpańskie kurorty zaczęły zabiegać o to, aby polscy seniorzy przyjeżdżali do nich na wakacje. Zainteresowanie jest duże - tygodniowy urlop w Hiszpanii można spędzić taniej o 150 euro - podaje Dziennik Gazeta Prawna Centrozap poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z Dalkią Poznań między innymi w sprawie modernizacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie.

Już 1,8 mln Polaków używa mobilnego internetu - to ponaddwukrotnie więcej niż przed rokiem. A to dopiero początek, bo dzięki rosnącej konkurencji cena usługi spada.

Premier Donald Tusk, minister finansów Jacek Rostowski oraz minister Michał Boni zaapelowali do opozycji o współpracę przy reformowaniu kraju. Chwalili się, że dzięki działaniom rządu Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie wpadła w 2009 r. w recesję. Opozycja na działaniach rządu nie zostawia suchej nitki. - Gdybyśmy słuchali podszeptów opozycji, deficyt byłby wyższy o 56 mld zł i byłby bliski greckiemu - mówił Rostowski

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. Jak poinformował Wadim Mielnik, zastępca przewodniczącego departamentu lotnictwa, białoruskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji trwają rozmowy w sprawie budowy pierwszego na Białorusi parku logistycznego- Airpark Mińsk. Z administracją ... Firma badawcza Gemius SA, obecnie rozwijająca swoją działalność na 21 rynkach zagranicznych, wygrała przetarg na badanie oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Turcji. Gemius SA, zrealizował w ten sposób jeden ze swoich głównych celów biznesowych na 2009 rok. Firma pokonała w przetargu dwóch swoich największych przeciwników - Nielsena i comScore. Ministerstwo Skarbu chce, żeby Deutsche Borse poprawiło swoją ofertę zakupu warszawskiej giełdy. Niemcom dano czas tylko do piątkuUpadniemy! - martwi się coraz więcej krakowskich przedsiębiorców, z których już tysiąc odwołało się od wprowadzanych przez magistrat gigantycznych podwyżek użytkowania wieczystego. Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1. Odnalazła się poszukiwana w okolicach Sieradza młoda kobieta, uprowadzona przez męża - informuje reporterka RMF FM. Policjanci zabrali ją do domu. 32-latkę uprowadził mąż, z którym jest w separacji. 45-letni mężczyzna ma zarzut znęcania się nad żoną i zakaz zbliżania się do niej.

Coraz więcej banków zagrożonych bankructwem


W drugim kwartale 416 amerykańskich banków było zagrożonych upadłością. To 36 proc. więcej niż w pierwszym kwartale - poinfomował FDIC. Według jednego z inwestorów w ciągu dwóch lata upadnie w USA 1000 instytucji finansowych

Premier Tusk: Zmieńmy konstytucję z myślą o euro


Przygotowywana przez Platformę Obywatelską zmiana konstytucji ma już uwzględniać zapisy niezbędne do zamiany złotego na euro. - Musimy konstytucję przygotować do tej ewentualności - powiedział w piątek premier

Będzie więcej zielonej energii z Grupy Tauron


24 maja, należący do Grupy Tauron, Południowy Koncern Energetyczny i konsorcjum firm, którego liderem jest Rafako podpisały kontrakt na projekt, dostawę, budowę i uruchomienie kotła biomasowego oraz układu składowania i podawania biomasy w elektrowni Jaworzno. Po zakończeniu inwestycji Grupa Tauron będzie wytwarzać i sprzedawać więcej zielonej energii, co przyczyni się do redukcji emisji CO2 oraz zwiększy przychody holdingu.

Gawlik w Sejmie o pomocy dla zwalnianych pracowników Cegielskiego


Są pieniądze na pomoc dla zwalnianych pracowników z zakładów H. Cegielskiego w Poznaniu, którzy zechcą się przekwalifikować lub założyć własną firmę; negocjowana jest też pożyczka na ich wypłaty - zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

200 mln zł ekstra na innowacje? Kosztem e-biznesu


Rząd chce dać 200 mln zł ekstra na dotacje dla innowacyjnych inwestycji - dowiedziała się Gazeta. Ale Komisja Europejska, chce, by zrobił to kosztem e-biznesu. I rozpoczął masowe kontrole

Nowe polskie drogi będą tańsze, ale za to gorsze?


Zanosi się na wojnę cenowa na rynku robót drogowych - oceniają analitycy. Czy to dobra wiadomość dla rządu, który w tym roku chce zacząć budowę kilkuset kilometrów autostrad?

Wicepremier Pawlak na COP14 w Poznaniu


– Zaprezentowano tu wiele mechanizmów racjonalnego wykorzystania energii ze źródeł naturalnych i odnawialnych. Warto, byśmy w Polsce pracowali nad opartymi o nie technologiami. Dzięki temu możemy w efektywny sposób wykorzystać nasze inżynierskie i produkcyjne możliwości – powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak zwiedzając wystawę Technologie dla Ochrony Klimatu w trakcie Konferencji Klimatycznej COP 14 w Poznaniu, 10 grudnia br.

PKP Cargo może przekroczyć planowane 40 mln zł zysku netto w 2010 r.


Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu chłodzenia, przeznaczonego specjalnie dla wyposażonych w GPU ATI \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Cypress\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" kart graficznych Radeon HD 5870 i HD 5850. Nowość to VF3000A o wymiarach 239 x 98 x 51 milimetrów. Cała konstrukcja waży 430 gramów i składa się z miedzianej podstawy, pięciu ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora.

PGE wchodzi do indeksów WIG20 i CECE


„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że w poniedziałek 22 marca akcje PGE wejdą do WIG20 oraz do prestiżowego wiedeńskiego indeksu CECE, grupującego akcje 29 największych i najbardziej płynnych spółek z Europy Środkowej.

Indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 0,80 proc.


Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 0,80 proc. do 20.898,64 pkt. (PAP)

Lokomotywy E464 dla Trenitalia


Trenitalia (Koleje Włoskie) złożyła w firmie Bombardier Transportation nowe zamówienie na dostawę dodatkowych 100 ekonomicznych i niezawodnych lokomotyw elektrycznych E464. Kontrakt, którego wartość szacuje się na ...

Samodzielne przewozy PKP Cargo w Czechach


Spółka rozpoczęła z dniem 2 kwietnia br. realizację samodzielnych przewozów na terenie Republiki Czeskiej. Spółka zrealizowała przewozy koksu z Zakładów Koksowniczych Zdzieszowice oraz Koksowni Przyjaźń do ...

Sony stawia na telewizory trójwymiarowe


Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Daily Telegraph\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Jak zarobić na złomie 3 mln PLN


Z notatnika aspiranta Dolnośląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT poprzez fikcyjny obrót gospodarczy złomem oraz fałszowanie dokumentacji w obrocie wewnątrz unijnym. W tej sprawie ...

Trójka nowych kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej


Platforma Obywatelska chce, by do Rady Polityki Pieniężnej weszli Anna Zielińska-Głębocka i Andrzej Bratkowski. Są oni zwolennikami wejścia do strefy euro

Pawlak za wyborem szefa NBP po wyborach prezydenckich


Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Zły okres energetyki na giełdzie


Jak poinformował „Parkiet”, od momentu złożenia przez Tauron prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego, kursy Enei i PGE jeszcze bardziej oddaliły się od głównych indeksów naszej giełdy.

Sondaż: większość Polaków źle ocenia NFZ i ZUS


Większość ankietowanych źle ocenia funkcjonowanie Narodowego Funduszu Zdrowia i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, który we wtorek otrzymała PAP.

ZUS śledzi chorych


Pod naciskiem premiera ZUS na całego kontroluje Polaków na chorobowym, sprawdzane są nawet kobiety w ciąży. W ciągu dwóch tygodni odzyskał 3,8 mln zł!

Szwajcaria odrzuca umowę ws. przekazania danych bankowych do USA


Szwajcarski parlament odrzucił we wtorek umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym listy klientów banku UBS, którzy unikali płacenia podatków w USA.

Polska prosi o prawo do 208,5 mln ton CO2 dla firm


IV Monet Mimo, że jesteś przekonana, że dobrze orientujesz się w tym spornym temacie, to receptę na rozwiązanie tego nękającego cię od dawna problemu znajdziesz dzięki pomocy starszej, doświadczonej osoby. To będzie przełom, który ułatwi wyjaśnienie i zamknięcie starej sprawy urzędowej. horoskop.wp.pl

Rośnie import węgla


6,65 mln ton węgla napłynęło do końca sierpnia tego roku do Polski z zagranicy. To niewiele więcej niż w tym samym czasie 2008 r., jednak w segmencie węgla energetycznego wzrost przekracza 50 proc. - wynika z danych resortu gospodarki, udostępnionych PAP przez spółki węglowe.

IRGiT będzie mogła rozpocząć rozliczenie transakcji zawieranych na TGE


Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych (IRGiT) otrzymała dzisiaj od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na prowadzenie izby rozliczeniowej i izby rozrachunkowej. Uprawnia ono do prowadzenia rozliczeń i rozrachunku transakcji zawieranych na rynku regulowanym giełdowym i pozagiełdowym, których przedmiotem są instrumenty finansowe. Dzięki otrzymanemu zezwoleniu IRGiT będzie mogła rozpocząć rozliczenie transakcji zawieranych na Towarowej Giełdzie Energii.

Niemcy: Kryzys w bankowości jeszcze długo się nie skończy


Prezes Niemieckiego Banku Federalnego uważa, że kryzys w sektorze bankowym jeszcze nie jest zakończony. Axel Weber przestrzegł przed zbyt szybkim ogłaszaniem końca kryzysu

Energetyka zainwestuje w billing i zarządzanie relacjami z klientami


W przyszłym roku przedsiębiorstwa energetyczne rozpoczną projekty informatyczne związane z modernizacją systemów billingowych oraz zarządzaniem relacjami z klientami – uważa Bogumił Kamiński Partner w Infovide-Matrix odpowiedzialny za sektor energetyki.

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.