Matura zakończona! Zobacz arkusz!


Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.


phoca_thumb_s_matura1Ruszają matury. Już dziś 404 tys. maturzystów z całego kraju o godzinie rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości. O godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin podstawowy z języka polskiego. W kolejnych dniach przyjdzie maturzystom zdawać obowiązkowe egzaminy z matematyki i języka obcego nowożytnego. Beata Wantuła-Winikajtis. Wisłok Wielki W XIV edycji konkursu "Przedsiębiorczość, finanse i zarządzanie", organizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości nasi studenci finansów i rachunkowości oraz zarządzania zajęli pierwsze miejsce. W konkursie wzięły udział 24 zespołyW tym miejscu publikować będziemy wszystkie najświeższe informacje na temat wyników matur.  Gabriela Duch. Bielsko - Biała Anna Ratowska. Rzeszów

Joanna Michniewicz. Zielona Góra

Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Małgorzata Chorzempa. Stobierna

dla rodzin i bliskich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, składa społeczność Akademii Leona Koźmińskiego Wyczerpany już został limit miejsc na studia stacjonarne z zakresu prawa. Do 17 sierpnia 2009 przyjęliśmy 202 osoby. Rektor naszej uczelni, prof. Andrzej Koźmiński ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem podjął decyzję o zwiększeniu limitu o 50 miejsc. Serdecznie zapraszamy!
1234795539_filozofSpecjaliści od rozmyślania już nie raz przekonali nas, że skomplikować można wszystko, a każda kwestia może stać się przedmiotem filozoficznego namysłu. Niekoniecznie potrzebnego… Niestety, na niektóre poczynania można tylko patrzeć ze zgrozą, bo głową muru się nie przebije, zwłaszcza, jeśli budowa tego muru ma tak szerokie poparcie wśród tzw. autorytetów. Na „budujący” pomysł wpadli tym razem sympatycy ekologii, którzy w niewymagający dużego nakładu pracy sposób, mianowicie przez wrzucenie do jednego „worka” mądrości z różnych dziedzin, zafundowali nam intelektualną uciechę zwaną EKOFILOZOFIĄ.Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - powiedział gubernator obwodu smoleńskiego- podało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokładzie było 88 osób.
Joanna Trybka. Rzeszów Magdalena Słapa. Skawica

Plan pracy wychowawczo - opiekuńczo - dydaktycznej na miesiąc luty


Agnieszka Nadziałek. Sandomierz

Samoocena ucznia i jej związek z osiągnięciami szkolnymi


Mirella Fragsztajn. Chorzów

Polskie szkoły za granicą


Liliana Kalinowska. Limerick, Irlandia

Przyczyny i możliwości radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami dzieci


Katarzyna Kwaśna. Katowice

Jesień, jesień - dary dzieciom niesie - ćwiczenia w liczeniu w oparciu o wiersz E.Szelburg - Zarembiny pt. "Zapasy na zimę"


Anna Krzeszewska. Głowno

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku [Aktualności]


wszystkim naszym studentom, pracownikom dydaktycznym i administracyjnym, absolwentom, przyszłym studentom, współpracownikom i partnerom składamy NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

Wiosenne zabawy w czytanie - scenariusz zajęcia dla dzieci 5-letnich


Dorota Świętoń. Koszalin

Targi Edukacyjne w Poznaniu zakończone


phoca_thumb_s_targi_poznan2Już po raz czternasty wielkopolscy uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych z całej Polski. W dniach 19-21 lutego 2010 r., a więc od piątku do niedzieli, Poznań stał się bez wątpienia edukacyjną stolicą Polski. Ponad 400 wystawców, od branży stricte edukacyjnej po wyposażenie szkół, prezentowało swoje oferty i produkty.

Utrwalanie pisowni spółgłosek miękkich. Scenariusz zajęć wyrównawczych w kl. II


Teresa Pogorzelec. Kalisz

Dom naszych marzeń Scenariusz lekcji wychowawczej – kl. VI


Tadeusz Kowalski. Wólka Kłucka

Hierarchia wartości w życiu człowieka


Alicja Majocha. Frysztak

Matura w województwach


phoca_thumb_s_kontur_plMałopolscy maturzyści wypadli lepiej na tle kolegów z innych województw w globalnej ocenie zdawalności tegorocznej matury (81%). Najniższy procent zdanego egazminu dojrzałości odnotowano w województwie lubuskim (75%), choć zróżnicowanie regionalne nie było duże. Sprawdź, na którym miejscu uplasowało się Twoje województwo.

Sekcja Bliżej dziecka – przykładem aktywnej profilaktyki pedagogicznej


Anna Łęcka. Radom

Miłe złego początki, czyli urodzinowe piccolo


Agnieszka Kurel. Mińsk Mazowiecki

Wielkanocne śniadanie - scenariusz zajęć


Bożena Skibniewska. Sokołów Podlaski

Ruszyła IV edycja konkursu "Zostań Twarzą Koźmińskiego" [Aktualności]


Zapraszamy wszystkich studentów Akademii Leona Koźmińskiego do wzięcia udziału w konkursie "Zostań Twarzą Koźmińskiego". Jego celem jest wybranie osób, które aktywnie włączą się w działania promujące naszą uczelnię. Do wygrania - atrakcyjne nagrody! Wielki finał 26 listopada w Club Mirage. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie

Scenariusz imprezy pożegnania uczniów klas trzecich pt. "Podróż na wyspy szczęścia"


Katarzyna Grabowska, Krystyna Hajkowska, Halina Prystupa. Słupsk

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje


Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - powiedział gubernator obwodu smoleńskiego- podało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokładzie było 88 osób.

Witamy wiosnę - zabawy słowne, muzyczne, plastyczne


Ewa Kosacka. Lublin

Standardy edukacyjne w nauczaniu zintegrowanym


Joanna Trybka. Rzeszów

Dni 17 i 18 kwietnia 2010 roku dniami rektorskimi. [Aktualności]


Szanowni Państwo, Aby umożliwić studentom i pracownikom Akademii Leona Koźmińskiego wzięcie udziału w uroczystościach żałobnych i pogrzebowych ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem dni 17 i 18 kwietnia 2010 roku Rektor, prof. Andrzej Koźmiński ogłasza dniami rektorskimi. W tych dniach w Akademii Leona Koźmińskiego zajęcia dydaktyczne nie będą prowadzone.

Jan Paweł II - Świadek Nadziei - scenariusz prowadzony metdą projektu


Barbara Brzeska. Buk

Indywidualny program nauczania matematyki w kl. V


Anna Nowaszczuk. Szczecin

Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju nauczyciela kontraktowego


Magdalena Poneta. Radom

Konspekt zajęć wyrównawczych dla klasy I


Janina Praczyk. Leszkowice

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.