Zysk grupy PBG dużo lepszy od oczekiwań


Wyniki PBG i wchodzącej w skład jego grupy kapitałowej Hydrobudowy Polska w pierwszym kwartale 2010 roku okazały się znacznie lepsze od oczekiwań analityków, chociaż obie spółki odczuły skutki długiej i mroźnej zimy. Spadek marż odczuła zwłaszcza Hydrobudowa, która zmuszona była do wstrzymania części prac związanych z realizacją kontraktów stadionowych.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wspólnie z warszawską giełdą przygotował rozwiązania, dzięki którym będzie możliwa tzw. krótka sprzedaż na polskim rynku. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 lipca. Wartość funta względem dolara spadła dzisiejszego poranka w wyniku obaw, że w wyłonionym w odbywających się 6 maja wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii żadna partia nie będzie miała większości. Minister obrony USA Robert Gates obiecał cięcia budżetu Pentagonu, wskazując, że wymusza je trudna sytuacja gospodarcza USA - rosnący deficyt i zadłużenie kraju.Dzisiejsza sesja, podobnie jak wczorajsza, charakteryzowała się sporą zmiennością głównej pary walutowej. Tym razem wynikało to z pojawiających informacji oraz danych makro. Organy nadzoru przejęły w piątek cztery kolejne amerykańskie banki. Łącznie w tym roku jest ich już 20. Przeciętne wynagrodzenie brutto w lutym 2010 roku wyniosło 3.288,29 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 2,9 proc., a mdm wzrosło o 1,8 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Analitycy JP Morgan uważają, że złoty jest najbardziej niedowartościowaną walutą regionu, a kurs złotego w średniej perspektywie będzie aprecjonował.

Polska nie spełnia żadnego kryterium konwergencji, gdyż w październiku przestała wypełniać kryterium stóp procentowych - wynika z grudniowego numeru monitora konwergencji przygotowanego przez MF. Przedział cenowy akcji w ofercie publicznej EKO Holding został ustalony na 6,60-8,60 zł.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat karę w wysokości 993.597 zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Spółka przygotowuje odwołanie od tej decyzji - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie. Ten zapisze się w historii: spada sprzedaż piwa w Polsce - po raz pierwszy w takiej skali. Powodem nie jest wyłącznie kryzys, czy kiepska pogoda. Reakcją producentów okazuje się reklamowa ofensywa. Internetowe włamania do kont bankowych stały się bardziej rozpowszechnioną formą przestępczości niż fałszowanie i podrabianie bankowych kart debetowych i kredytowych - informuje BBC.Grupa Agory miała w trzecim kwartale 2009 roku 10,1 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 13,9 mln zł zysku netto w III kw. 2008 r. Średnia prognoz rynkowych mówiła o 2,17 mln zł zysku netto. Dobre dane dotyczące amerykańskiego PKB są osłodą na koniec tygodnia dla inwestorów, którzy wcześniej musieli przełknąć kolejne porcje zacieśnienia monetarnego fundowanego przez Chiny, a następnie Indie. Dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska na rynku walutowym nie zrobiło większego wrażenia. Uchwały gmin i miast o opłatach za przedszkola są lawinowo uchylane przez sądy. "Gazeta Wyborcza" wie już o kilkuset takich przypadkach. Rodzice zaczynają żądać zwrotu pieniędzy.

KHW planuje wejść na GPW w II połowie 2011 r.


Katowicki Holding Węglowy planuje wejść na warszawską giełdę w drugiej połowie przyszłego roku - powiedział Artur Trzeciakowski, wiceprezes KHW ds. finansowych.

Czynniki zewnętrzne nadal sprzyjają


Wczorajszą sesję w segmencie największych spółek należy oceniać z perspektywy odjęcia prawa do dywidendy od akcji TPSA oraz KGHM, co miało znaczący negatywny wpływ na wartość WIG20. Uwzględniając ten fakt, ostateczna zniżka indeksu o 0,8% jest tak naprawdę pozytywnym ruchem odzwierciedlającym lekką przewagę popytu nad podażą.

Uwaga skupiona na rynku pracy USA


Podczas wczorajszej sesji amerykańskie giełdy odnotowały niewielkie wzrosty. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,46%, S&P 500 o 0,37%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,51%. Na początku sesji w USA giełdy zanurkowały w dół po publikacji indeksu podpisanych umów kupna domów.

Nadzór finansowy nie chce inwestorów z zagranicy


Nadzór finansowy przyjrzy się sprzedaży BZ WBK. Chodzi o to, by mało wiarygodne i nadgryzione przez grecki kryzys zagraniczne instytucje finansowe nie zaszkodziły polskiemu rynkowi bankowemu i dobrze prosperującemu w Polsce BZ WBK.

Unibep ma kontrakt na 90,63 mln zł


Unibep zawarł z Dom Development umowę na budowę w ramach generalnego wykonawstwa zespołu mieszkaniowego wielorodzinnego w Warszawie - podał Unibep w komunikacie.

ZUS tropi migających się od pracy


Wiele osób przebywających na zwolnieniach lekarskich lub będących czasowo niezdolnymi do pracy, w rzeczywistości może pracować - wynika z kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzonych. Między sierpniem a listopadem z tego powodu ZUS cofnął świadczenia co ósmej kontrolowanej osobie.

Rynki nie zauważyły polskich wyborów


Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce nie spowodował praktycznie żadnej reakcji na rynkach finansowych - informuje "Nasz Dziennik"

Google zapowiada "rewolucję internetową"


Google zaproponuje polskim małym i średnim firmom darmowe założenie strony internetowej, bezpłatne szkolenia i budżet na kampanię reklamową w jej wyszukiwarce. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Gospodarki.

Złoty osłabił się po danych Ifo w ślad za umacniającym się dolarem


Kurs złotego, który środę rozpoczął notowania na mocnych poziomach osłabił się po godzinie 10-ej, podążając za spadającym euro/dolarem, który w ten niestandardowy sposób zareagował na lepszy od oczekiwań indeks Ifo dotyczący sytuacji gospodarczej w Niemczech. Według analityków, nie należy się raczej jednak spodziewać spadku euro/dolara poniżej 1,4280, a co za tym idzie - osłabienia złotego powyżej 4,10 za euro.

Duże zainteresowanie inwestowaniem w polski dług


Początek roku pokazał, że instytucje finansowe wykazują duże zainteresowane inwestowaniem w polskie papiery skarbowe. Resort finansów nie ma i nie powinien mieć problemów ze sprzedażą bonów i obligacji skarbowych - oceniają ekonomiści.

Sześciolatki zapisywane internetowo


Ratusz w tym roku chce zapisywać sześciolatki do szkół przez Internet - pisze "Życie Warszawy".

Ceny paliw w detalu nie spadną raczej w przyszłym tygodniu


Ponowny wzrost cen ropy nie wróży najlepiej, a jeśli jej ceny pozostaną na obecnym poziomie, a złoty nie umocni się wobec dolara, to szansa na tańsze tankowanie będzie znikoma. W przyszłym tygodniu prawdopodobne wydają się podwyżki cen na stacjach prywatnych, które dotychczas nie zmieniły cen w stopniu w jakim zmian dokonały stacje sieciowe, podało Biuro Maklerskie Reflex w raporcie tygodniowym,

Wydatki na studia jako koszt podatkowy


Częstą praktyką wśród przedsiębiorców jest korzystanie z różnego rodzaju form dokształcania w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej. Jedną z takich form są studia licencjackie. Ponieważ profil podjętej edukacji pozostaje najczęściej w związku z zakresem prowadzonej działalności, podatnicy pytają o możliwość zaliczenia wydatków na jej sfinansowanie do kosztów uzyskania przychodów.

Możliwe dalsze osłabienie złotego


Dla kursu złotego w poniedziałek ważne będą nastroje na rynku, na które wpływ ma sytuacja w regionie, szczególnie na Węgrzech. Analitycy nie wykluczają dalszego osłabienia polskiej waluty. Na rynku długu, zdaniem analityków, kluczowa będzie sytuacja na rynku walutowym.

Euro po liftingu zyskuje na wartości


Na rynku forex kolejny dzień obserwujemy silne umocnienie europejskiej waluty względem amerykańskiego dolara. Do dużej dynamiki wzrostu doszło wczoraj wieczorem. Obecnie aprecjacja euro jest kontynuowana. Czy to już koniec trendu spadkowego na rynku euro dolar?

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.