Greckie banki wołają o pomoc


Greckie banki chcą więcej pomocy od państwa. Zwróciły się one do rządu o przyznanie pieniędzy, które zostały państwu z pakietu wsparcia gospodarki z 2008 roku. Grecki rząd ma w zanadrzu 17 mld euro. W październiku 2008 roku grecki rząd objął stuprocentowymi gwarancjami depozyty swoich banków, m.in. bank EFG Eurobank Ergasias - firmy-matki Polbanku.

Przeciętnemu pracownikowi przeszkadza codziennie tysiące rzeczy - od wiadomości na komunikatorach, smsów, przez e-maile i stary dobry dzwoniący telefon. Uwaga pracowników jest tak rozproszona przez rozliczne sposoby komunikowania się, że często winią oni technologię za niższą produktywność i pracę po godzinach. Sekretarz Skarbu USA Timothy Geithner poinformował w piątek Kongres, że koszty pakietu pomocowego, dla gospodarki, który rząd wykorzystał, by ograniczyć skutki kryzysu finansowego wyniosą ok. 87 mld dol. - pisze agencja AP. Wielu przedsiębiorcom samochód jest równie niezbędny jak komputer czy telefon. Kupowany na potrzeby firmy, zazwyczaj spełnia kryteria do uznania go za środek trwały. A to oznacza, że wydatki na jego zakup należy rozliczać w czasie poprzez odpisy amortyzacyjne. Odpisy te w określonych sytuacjach można jednak optymalizować.Fujitsu Ltd, Japan's biggest IT services firm, reported a smaller-than-expected fall in quarterly profit thanks to cost cuts, and stuck to its annual outlook. Rada nadzorcza PKO BP powołała Jakuba Papierskiego na stanowisko wiceprezesa banku z dniem 1 kwietnia 2010 r.- poinformował PKO BP w środowym komunikacie. Telefonia ‘wRodzinie' należąca do fundacji Lux Veritatis i oferująca swoje usługi we współpracy z operatorem telefonii komórkowej CenterNet sprzedała 200 tys. kart SIM, z czego większość jest aktywna, wynika z wypowiedzi wiceprezesa CenterNet Grzegorza Tomczyka.

Eurostat podał, iż deficyt greckiego sektora finansów publicznych za zeszły rok może być zweryfikowany z 12,7% do 13,6% PKB. Wątpliwości dotyczą tym razem nadwyżki funduszu emerytalnego, która mogła być wynikiem transakcji na instrumentach pochodnych.

Gazociąg Nord Stream nie zablokuje dostaw skroplonego gazu statkami do terminalu w Świnoujściu - twierdzi prezes Polskiego LNG. Tak Zbigniew Rapciak w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Zasadą odpowiada na podnoszone obawy, że jeśli rura nie zostanie wkopana, gazowce - o kilkunastometrowym zanurzeniu - nie będą mogły wpływać do gazoportu. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 7-13.06 drożało zboże, mięso oraz odtłuszczone mleko w proszku.

PGF, który z zysku za 2008 rok nie wypłacał dywidendy, może powrócić do polityki wypłaty dywidendy już z zysku za 2009 rok - powiedział w poniedziałek Jacek Szwajcowski, prezes grupy. Komisja Europejska zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by obniżył stawki hurtowe, które operatorzy płacą za połączenia z siecią Play. Stawki te są ok. dwuipółkrotnie wyższe od tych, które Play płaci tym operatorom. Rolnicy będą mogli zaciągnąć kredyt przeznaczony na inwestycje w gospodarstwie, do którego dopłaci Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowała dyrektor departamentu finansów ministerstwa rolnictwa Aleksandra Szelągowska. .Poprawa nastrojów na światowych giełdach, obserwowana od dwóch dni, znalazła swoje przełożenie także na rynku walut. Złoty powrócił poniżej 4,25 zł za euro i 2,85 zł za dolara, co może być sygnałem ruchu w okolice 4,20 zł i 2,80 zł. Jednocześnie EUR/USD wzrósł w okolice 1,49 i zatrzymał się przy tym poziomie od wczorajszego popołudnia. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz przedstawił we wtorek przedstawicielom funduszy private equity (fundusze inwestujące pieniądze zgromadzone od prywatnych inwestorów) ofertę prywatyzacyjną spółek m.in. z sektorów: maszynowego, metalurgicznego oraz finansowego. Analitycy JP Morgan uważają, że złoty jest najbardziej niedowartościowaną walutą regionu, a kurs złotego w średniej perspektywie będzie aprecjonował.

Stopy procentowe w Polsce bez zmian


W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej negatywne nastroje wokół sytuacji fiskalnej słabiej rozwiniętych państw strefy euro nieco się zmniejszyły, co najlepiej widać w notowaniach obligacji tych krajów (rentowności odnotowały spadek w porównaniu z wczorajszymi poziomami).

Trudny wybór Stanów Zjednoczonych


Biały Dom szacuje, że deficyt budżetowy w ciągu dziesięciu lat sięgnie 9 bilionów dolarów, powołując się głównie na koszty ratowania gospodarki.

Nowe ubezpieczenie dla turystów


Niektóre biura podróży inwestują już w ubezpieczenia gwarantujące większą ochronę środków zainwestowanych w wakacje. Pojawiają się polisy od nieprzewidzianych nieszczęść, uniemożliwiających wyjazd na turystyczny wypoczynek - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Dane z USA decydujące dla rynku


Zdaniem ekonomistów, w piątek najważniejszą publikacją, która rzutować będzie na notowania złotego oraz na rynek papierów dłużnych, będą dane o amerykańskim rynku pracy.

Zapraszam do mojego gabinetu psychoterapii w Łodzi. Jako

psycholog Łódź

od wielu lat prowadzę swoją praktykę psychoterapeuty i psychologa w Łodzi. Prowadzę praktykę psychologa prowadzą własny gabinet psychoterapii oraz w Szpitalu Klinicznym w Łodzi jako psychoterapeuta.

Wynik Lotosu obciążony odpisami


Zysk operacyjny segmentu wydobywczego w I kw. 2010 r. wyniósł 39,4 mln zł wobec 15,4 mln zł straty rok wcześniej, a EBIT segmentu produkcji i handlu ukształtował się na poziomie 33,2 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wyniósł on 4,6 mln zł.

PSE nie planuje połączenia z Kaliningradem


PSE-Operator planuje w 2015 roku uruchomienie połączenia elektroenergetycznego z Litwą, a po 2020 roku - z Niemcami. Spółka jeszcze w tym roku będzie rozmawiać z PGE na temat przesyłu energii do Szwecji, nie planuje natomiast połączenia z Kaliningradem - powiedziała PAP prezes spółki PSE-Operator Stefania Kasprzyk.

Zdrowi na zwolnieniach. ZUS sprawdza


Co ósma osoba, pobierająca w ubiegłym roku zasiłek chorobowy, była zdolna do pracy - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zakład skontrolował łącznie ponad 287 tys. zwolnień i cofnął świadczenia na blisko 150 mln zł.

Polacy wybierają Itakę


W kryzysie Polacy ograniczyli wyjazdy, więc zaostrzyła się walka o klientów. Na pozycję lidera wybiła się Itaka, kosztem Triady, która przez ostatnie lata byłe najchętniej wybierana przez turystów. W przyszłym roku biura podróży stawiają sobie nowe wyzwania: chcą poszerzyć ofertę o luksusowe lokalizacje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tackling UK deficit needs all-party deal -Lib Dems


Britain's political parties should work together to devise a credible plan for tackling a record budget deficit and not become distracted by a dispute over when to start a fiscal squeeze, the Liberal Democrats said.

NBP: inflacja bazowa w październiku po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 2,9%


Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w październiku 2,9% w ujęciu rocznym wobec 2,9% r/r miesiąc wcześniej, podał Narodowy Bank Polski.

Pracodawcy nie zrezygnowali ze zwolnień


Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kolejny miesiąc z rzędu nie wzrasta, co jest efektem poprawy nastrojów gospodarczych - wynika z październikowego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC bezrobocie w najbliższym czasie będzie jednak rosnąć, choć wolniej niż na początku roku.

Przestój we włoskim Fiacie


30 tysięcy włoskich pracowników Fiata od dziś przebywa na przymusowym, dwutygoniowym urlopie. Przerwa produkcji jest spowodowana spadkiem popytu na samochody - w styczniu sprzedaż aut spadła we Włoszech o połowę w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Przewaga popytu


Bykom udało się wczoraj kontynuować wzrosty z piątku i WIG20 zyskał 0,77%. Tym samym wsparcie, z którego odbił się wykres pod koniec ubiegłego tygodnia, zawieszone na poziomie 2315 pkt., okazało się bardzo silne i skutecznie oddaliło widmo zejścia indeksu poniżej 2300 pkt.

CBOS: obraz Polaka w starszym wieku


Ponad jedna trzecia Polaków (36 proc.) myśląc o swojej starości, najbardziej obawia się złych warunków życia i trudności z utrzymaniem się, jednocześnie prawie jedna trzecia osób przed sześćdziesiątym rokiem życia (29 proc.) zamierza pracować zarobkowo po osiągnięciu wieku emerytalnego - wynika z sondażu CBOS.

Chłodny powiew z gorącego Dubaju


Wczoraj wieczorem dolar mocno tracił na wartości, reakcja giełdy w Tokio mogła być tylko jedna, wyprzedaż akcji eksporterów. Słabe nastroje z Azji przełożyły się na niższe otwarcia giełd europejskich. Negatywne nastroje wzmocnione zostały przez informację o kłopotach finansowych Dubaju, inwestorzy woleli pozbywać się ryzyka.

Notowania w tonacji szaro-czarnej


W poniedziałek rano panował spokój na rynku walutowym i giełdzie. WIG 20 na otwarciu spadł o 0,22 proc. i wyniósł 2547,91 pkt., ale chwilę potem zaczął rosnąć. Złoty jest stabilny.

UOKiK: 8 proc. Polaków płaci rachunki za media w hipermarketach


W specjalnych punktach finansowych, tzw. okienkach kasowych, rachunki m.in. za gaz i energię opłaca 21 proc. Polaków, z czego 8 proc. płaci je w supermarketach - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dziś istotne dane z USA


Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN kontynuują konsolidację w pobliżu poziomu 3,9500. Również kurs USD/PLN nie wykazuje większej zmienności, pozostając w okolicach 3,1500. Dziś z Polski poznamy dane o inflacji konsumentów CPI.

Neonet chce przejąć trzy spółki Avansu


Jedna z wiodących w Polsce sieci sprzedaży hurtowej i detalicznej sprzętu AGD, RTV i IT - Neonet złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie trzech dystrybutorów regionalnych sieci Avans: Avans Północ, Avans Południe i Avans Centrum - Wschód - poinformował UOKiK.

Seko otrzyma do 10,8 mln zł dofinansowania do inwestycji rozbudowy zakładu


Seko otrzyma do 10,8 mln zł dofinansowania w ramach inwestycji rozbudowy zakładu przetwórni ryb. W tej sprawie Seko zawarło umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowała spółka w komunikacie.

Pociąg się spóźnił? Dostaniesz rekompensatę


Koniec z bezkarnym opóźnianiem się pociągów. Teraz - jeżeli do tego dojdzie, PKP Intercity zobowiązało się do rekompensaty. - Żeby otrzymać voucher uprawniający do zniżki przy zakupie następnego biletu będzie trzeba wypełnić specjalny formularz - informuje w TVN CNBC Biznes prezes kolejowej spółki, Krzysztof Celiński.

PKP Przewozy Regionalne przeznaczy 2,7 mln zł na zmianę nazwy


Nowa strona internetowa, na której pasażerowie będą mogli sprawdzić czy pociągi nie mają opóźnień, wyposażenie wszystkich składów w nadajniki GPS oraz zmiana nazwy i barw korporacyjnych - to główne zmiany, jakie planuje wprowadzić spółka PKP Przewozy Regionalne w ciągu najbliższych miesięcy.

Połowa polskich firm odczuła skutki kryzysu


51 proc. polskich firm odczuło skutki kryzysu finansowego, 38 proc. nie miało z powodu kryzysu większych problemów i nie spodziewa się ich w najbliższym czasie - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Narodowego Banku Polskiego.

Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki


Dystrybutor prasy Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki. Obecnie dystrybucja prasy, przesyłki kurierskie i sklep internetowy działają już w ramach odrębnych spółek - poinformował Kolporter w komunikacie prasowym.

Na jakie spółki stawiają OFE?


Zarządzający OFE przeważają w portfelach akcje banków, spółek energetycznych i budowlanych. Z kolei sektor paliwowy, metalowy i telekomunikacja są niedoważone - wynika z opublikowanego w piątek raportu Analiz Online.

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.