"Dziennik Gazeta Prawna": Rostowski bierze pod lupę ministrów


Ministerstwo Finansów dało wszystkim urzędom 10 dni na wypełnienie szczegółowej ankiety i udowodnienie rządowi, że każda złotówka z 301 mld zł wydatków budżetowych na swoje uzasadnienie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Już nigdy nie będzie takiego lata. Klienci sklepów mogą sobie zanucić Finlandię Bogusława Lindy. Koniec wyprzedaży i promocji. Sklepy, spodziewając się kulawej koniunktury, zamówiły na ten rok mało towaru. I będą z powrotem uczyć klientów, że towar sprzedaje się bez zniżek. Bo inwestorzy oczekują od nich zysków. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy potwierdzili w poniedziałek, że chcą zaostrzenia na płaszczyźnie międzynarodowej zasad wypłacania premii dla bankierów. Według przedstawicieli Forum Odbiorców Energii Elektrycznej (FOEE) wysokie obciążenia w postaci tzw. kolorowych certyfikatów oraz podatków powodują przenoszenie kosztów unijnej polityki energetycznej na polski przemysł - czytamy w „Pulsie Biznesu”.# dochodzą informacje z Ministerstwa Środowiska # Jak zapewnia "Super Express", Mikołaj przyniesie nam w tym roku... śnieg. Szóstego grudnia ma zacząć sypać. I to całkiem nieźle, choć nie wszędzie jednakowo. 8 kwietnia 2010 r. agencja ratingowa Fitch Ratings nadała spółce TAURON Polska Energia SA długoterminowe ratingi podmiotu w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie "BBB" z perspektywa stabilną.

Litewskie media spekulują, że PKN Orlen sprzeda rafinerię Możejki Rosjanom - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE Z Polski do białoruskiego KGB wyciekły setki danych o transakcjach obywateli Białorusi w naszym kraju - pisze "Gazeta Wyborcza".

Komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos rozpoczął w poniedziałek konsultacje publiczne przed reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Chce on skończyć z odwoływaniem się do historycznych danych o produkcji, co sprawia, że różne są dopłaty dla rolników w różnych krajach. Zużycie energii elektrycznej w Polsce wzrosło w styczniu o 3,0 proc. rdr i wyniosło 14.541 GWh - wynika z danych PSE Operator. Play proponuje rozmowy w swojej sieci za darmo, bez ograniczeń. Czy i tym razem inni operatorzy pójdą jego śladem?Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, francuski Total kupił 25-proc. udziałów w amerykańskim złożu gazu łupkowego Texas Barnett należącym do Chesapeake Energy. Na zakończonym wczoraj późnym wieczorem posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej próbowano dojść do porozumienia w sprawie podziału pieniędzy wypracowanych w 2009 przez NBP. Zmiany zasad księgowania rezerw mają obowiązywać dopiero dla bilansu za 2010 rok. - Franz Smuda nie odkurzył mnie po zdjęciu z szafy, na której sobie dwa lata leżałem, tylko wziął mnie z klubu, z którym awansowałem do Ligi Mistrzów! To powołanie oczywiście jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale też nagrodą za półtora roku ciężkiej pracy - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL Kamil Kosowski.

Burmistrz Limerick za deportacją bezrobotnych z innych krajów UE


Burmistrz Limerick Kevin Kiely zaapelował w środę do rządu o to, by deportował obcokrajowców z innych krajów UE, jeśli w trzy miesiące po przyjeździe wciąż pozostają bez pracy i nie są zdolni do utrzymania się z własnych środków - donoszą irlandzkie media.

PKN Orlen przekroczył w IV kw. wynik operacyjny wg LIFO za III kw.


Rząd może w środę w trybie obiegowym przyjąć aktualizację Programu Konwergencji - poinformował podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.

Jakie są gospodarcze poglądy kandydatów na prezydenta?


Olechowski potwierdza opinię liberała, ale zaskakuje zdaniem w sprawie podatku Belki. Komorowski chce dokończenia prywatyzacji, zaś Napieralski woli, by największe koncerny energetyczne pozostały państwowe

Nieruchomości w Wenecji najdroższe we Włoszech


We Włoszech najwięcej za mieszkanie w dobrym, centralnym punkcie dużego miasta trzeba zapłacić w Wenecji. Metr kwadratowy kosztuje tam średnio 9570 euro.

Nasza drukarnia kalendarzy, największa w Katowicach, posiada w stałej ofercie kalendarze reklamowe. Głównie produkujemy kalendarze trójdzielne oraz

kalendarze książkowe

i inne. Kalendarze reklamowe to dziedzina, na której naprawdę się znamy. Jako największy w Katowicach producent kalendarzy mamy zawsze szeroką ofertę kalendarzy reklamowych oraz najlepsze ceny na kalendarze reklamowe.

Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji w Azji


Ilość osób - 4-6 (małe kameralne grupy sprzyjają nauce języka obcego) Czas trwania - 8 miesięcy (2 moduły - zimowy i ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenie

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.