Sprzedaż detaliczna w grudniu wzrosła. Ale bezrobocie też


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.

Lewicowe państwa Ameryki Łacińskiej z Wenezuelą na czele chcą zastąpić amerykańską walutę w rozliczeniach bezgotówkowych nowym pieniądzem - sucre. Najwyższa Izba Kontroli we Wrocławiu skierowała do prokuratury zawiadomienie o niedopełnieniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązków w zakresie prawidłowego wyboru wykonawcy budowy mostu przez Odrę w ramach Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UENajwiększą niespodzianką wtorkowej sesji jest decyzja podjęta przez Bank Australii, który wbrew oczekiwaniom ekonomistów podniósł główną stopę procentową z 3 proc. do 3,25 proc. Zdumiewające dane Ministerstwa Finansów. Wpływy z akcyzy od nowych aut polskiej produkcji gwałtownie wzrosły, chociaż Polacy kupują ich coraz mniej. Cięcia budżetowe i ograniczenie długów publicznych w Europie to klucz do powrotu gospodarek na ścieżkę wzrostu - ocenili wczoraj ekonomiści podczas panelu zorganizowanego przez BRE Bank i CASE

Umowę na dostawę 240 tys. silników Diesla podpisał niemiecki koncern BMW z amerykańską firmą Carbon Motors, która chce produkować samochody dla policji USA.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"Giermek Monet Właśnie dzisiaj zaplanuj swój czas tak, abyś mogła wreszcie odpocząć. Nie odkładaj na później planów relaksu, jeśli postanowisz o tym dzisiaj, to nawet sam ten fakt pozwoli ci łatwiej wykonać wszystko to, co musisz. Nie warto brać na siebie odpowiedzialności za cudze błędy i nie warto za kogoś ich na siłę poprawiać. Każdy musi iść swoją drogą. horoskop.wp.pl

- Telewizja Polska chce pożyczyć 100 mln zł na finansowanie bieżącej działalności - podaje Press

20 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi Serj Tankian, wokalista znany z grupy System Of A Down. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Polskiego Radia. Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,14 proc., do 5.928,63 pkt. (PAP) O planach inwestycyjnych na warszawskim Okęciu, stawkach opłat lotniskowych, a także o kryzysie w branży i kształcie rynku lotniczego w najbliższych latach mówi z Michałem Marcem, ...Około 20 tys. osób w trzech gminach na północy Opolszczyzny pozbawionych jest w niedzielę energii elektrycznej. Przyczyną są zerwane linie energetyczne i uszkodzone stacje transformatorowe - poinformował PAP kierownik Centrum Zarządzanie Kryzysowego wojewody opolskiego, Stanisław Potoniec. Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance. - Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ogłosił we wtorek wprowadzenie nowych zasad ograniczających premie dla bankowych maklerów. Szef państwa zapowiedział też sankcje wobec tych banków, które nie przyjmą jego propozycji.

PKP PLK nie wykluczają przywrócenia kursowania InterRegio


Nie wykluczamy, że przywrócimy kursowanie InterRegio, o ile Przewozy Regionalne wskażą nam inne deficytowe połączenia do zlikwidowania - powiedział we wtorek prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Zbigniew Szafrański.

E-policja za unijne miliony


Większość formalności przez internet i 24 infokioski w komendach całego województwa - lubelska policja ma do wydania prawie 20 mln zł na informatyczną rewolucję

KNF zatwierdziła prospekt Banku Millennium


Będące w upadłości likwidacyjnej Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Łapy S.A. zawarły umowę na produkcję cystern z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - podała spółka w komunikacie.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.150%


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

FIXING NBP: 3.0667 zł za dolara; 3.9998 zł za euro


Zarząd województwa małopolskiego nie złoży oferty w kończącym się w poniedziałek przetargu na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej. Władze regionu uznały, że warunki stawiane przez właściciela obiektu - Agencję Nieruchomości Rolnych - są \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"skrajnie niekorzystne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

LOT pomaga pasażerom SkyEurope


Dyskusja o projekcie wprowadzającym kontrolę nad uprawami GMO


# dochodzą informacje z wysłuchania publicznego #

Kto miesza w hazardzie?


Gry losowe i zakłady wzajemne – brzmi niewinnie, ale gdy usłyszymy hazard, a to co innego. Liczne dymisje w rządzie i „przegrupowanie” w klubie poselskim partii ...

MinFin sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 1,78 mld zł


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

MG ma nowy pomysł na ochronę najbiedniejszych odbiorców energii


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Gospodarki opracowało nową koncepcję ochrony najbiedniejszych odbiorców energii elektrycznej. Nowy projekt założeń systemu ma być w dniu dzisiejszym rozpatrywany przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Podpalili fotoradar


Stojący w niedaleko Barlinka fotoradar został podpalony. Sprawcy pod masztem urządzenia podłożyli opony i je podpalili. Do zdarzenia doszło w Moczkowie. Szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła ...

Wiesiołek z NBP: Polska nie jest zagrożona przez sytuację w Grecji


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Współpraca gospodarcza: BUŁGARIA


Żaden z kandydatów na nowych ministrów nie odmówił premierowi. Trwają ostatnie ustalenia i rozmowy. Jak donosi "Rzeczpospolita", w poniedziałek lub we wtorek Donald Tusk spotka się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, typowanym na szefa MSWiA. - We wtorek rząd znów będzie w komplecie - zapewniał w rozmowie z gazetą ustępujący rzecznik rządu Paweł Graś.

PGNiG wyemituje pierwszą transzę obligacji wartą 800 mln zł w lipcu


Japonia podała, że PKB kraju w pierwszym kwartale tego roku urósł o 1,2 proc. w stosunku do ostatniego kwartału roku ubiegłego.

Brytyjscy parlamentarzyści zaczynają zwracać pieniądze podatników


Skandal związany z ekstrawaganckimi wydatkami brytyjskich parlamentarzystów pokrywanymi z kieszeni podatnika powróci na łamy prasy w przyszłym tygodniu. Audytorzy skończyli kontrolę rachunków i w poniedziałek większość posłów otrzyma list związany z wydatkami, jakie deklarowali w ciągu ubieglych pięciu lat.

MF: papierosy podrożeją bardziej niż wcześniej szacowano


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Lista najlepszych projektów European SME Week


Ministerstwo Gospodarki ogłosiło listę organizatorów, których projekty realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw (European SME Week) zostały zakwalifikowane do przyznania dotacji.

Strzelec-Łobodzińska: energetyka jest bezpieczna


Polski system energetyczny nie jest zagrożony z powodu powodzi i jest stale monitorowany - powiedziała cytowana przez IAR wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

"Dziennik Gazeta Prawna": Bruksela chce zwrotu dotacji od Polski


Polska może stracić 50 mln zł unijnych dotacji z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Bruksela zbadała sposób wydawania pieniędzy przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) i zgłosiła wiele zastrzeżeń - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

MRR: UE pomoże pięćdziesięciolatkom znaleźć pracę


Ok. 2 mld zł zostanie przeznaczonych z funduszy unijnych na wsparcie osób po 50. roku życia w szukaniu pracy i zakładaniu własnej firmy - poinformowała w piątek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Rośnie produkcja przemysłowa w USA


\\\\\\\"\\\\\\\" \\\\\\\"Złota żaba\\\\\\\" 17. łódzkiego Festiwalu \\\\\\\"Plus Camerimage\\\\\\\" trafiła do operatora filmu \\\\\\\"Liban\\\\\\\" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się \\\\\\\"Wojna Polsko-Ruska\\\\\\\" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa.

Sieć Centrów


...

Polish and Swedish Bioenergetics Conference


-Polish Government will support utilization of renewable energy sources as well as activities that contribute to counteracting global climate changes – said Piotr Wozniak, Minister of Economy, during Polish and Swedish Bioenergetics Conference, which took place 30 May 2007 in the Ministry of Economy.

GPW: notowania WIG spadły o 4,95%


Wczorajsza demonstracja siły naszego rynku na końcowym fixingu dziś się na nas zemściła: od początku dnia warszawskie indeksy przodowały w gronie spadkowiczów.

FIXING NBP: 3.3143 zł za dolara; 4.1428 zł za euro


Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu.

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.