Paraliż komunikacyjny w stolicy Węgier


O północy rozpoczął się w Budapeszcie bezterminowy strajk komunikacji miejskiej. Kolejny protest rozpoczęli również pracownicy lotniska w stolicy Węgier. Strajkujący domagają się podpisania nowej umowy zbiorowej, która nie dopuści do zwolnień pracowników

Zarząd poznańskiej spółki H. Cegielski przygotowuje dla Bangladeszu oferty na budowę czterech elektrowni napędzanych silnikami okrętowymi - powiedział PAP prezes spółki Jarosław Lazurko.

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,17 proc., do 6.066,92 pkt. (PAP)Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, po ratyfikowaniu przez wymagane 28 państw weszła w życie umowa ustanawiająca Afrykę strefą nienuklearną. Umowa obejmuje zakaz rozwoju, produkcji, testów oraz stacjonowania broni nuklearnej na terenie całego kontynentu afrykańskiego oraz otaczających go wysp. Układ zachęca jednocześnie wszystkie afrykańskie państwa do rozwoju technologii nuklearnej w celach pokojowych podlegających kontroli ze strony Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. W Polsce nadchodzi ożywienie gospodarcze - uważa ekonomista z banku HSBC Kubilay Ozturk. Wskazywać na to mają opublikowane w poniedziałek dane banku dotyczące kondycji polskiego sektora przemysłowego. W grudniu 2009 r. wskaźnik HSBC PMI Polskiego Sektora Przemysłowego nie zmienił się wobec listopada i uzyskał 52,4 pkt. Ropa naftowa drożeje na rynku paliw w USA, po raz pierwszy od 5 dni. Rynek oczekuje, że pakiet pomocowy dla państw Europy wpłynie na zapanowanie nad kryzysem zadłużenia; to oznacza spadek ryzyka zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w regionie i w globalnej gospodarce.

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Polska zabiega o sprzedanie Japonii nadwyżki w kwocie dopuszczalnej emisji dwutlenku węgla.

Firmy Vattenfall i Scottish Power Renewables uzyskały w piątek 8-go stycznia 2010 r. prawa do budowy dużej morskiej farmy wiatrowej u wschodniego wybrzeża Anglii na Morzu Północnym. Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Akcje spółki Tauron Polska Energia, stanowiące ok. 52% jej kapitału, zadebiutują na GPW pod koniec czerwca, zapowiedział we wtorek minister skarbu Aleksander Grad. Pod koniec przyszłego maja spodziewane jest zatwierdzenie prospektu spółki, a cena maksymalna zostanie opublikowana w pierwszych dniach czerwca. Wygląda na to, że Polska odkłada na kilka lat na półkę plany wielkich zmian. Ponieważ nie udało się obecnemu rządowi zwiększyć wpływów z prywatyzacji, przygotować gospodarki do euro, ani nawet uprościć przepisów dla przedsiębiorczości, zdaje się on koncentrować na już rozpoczętych projektach, takich jak budowa dróg, i pod koniec swojej kadencji znacznie spuścił z tonu. \\\\\\\"Nowa Ewangelia była jednym z największych, najjaśniejszych wydarzeń koncertowych w całej historii zespołu\\\\\\\" - Nergal, lider pomorskiej grupy Behemoth, podsumowuje zakończoną na początku października trasę po Polsce.Klienci ENERGI korzystający z liczników przedpłatowych zyskali nową wygodną formę zakupu energii elektrycznej - przez internet. Mniej niż przed rokiem Tylko w tym roku 345 osób zginęło na polskich drogach w ciągu wszystkich dotychczasowych, wakacyjnych weekendów. To o 152 ofiary mniej aniżeli rok ...

"Rzeczpospolita": Oszczędzamy, ale z trudem


Co trzeci Polak zamierza w tym roku odkładać pieniądze, wynika z najnowszego sondażu GfK dla "Rzeczpospolitej". Najwięcej z nich planuje zgromadzić do 5 tys. zł.

Google zaprezentował swoją odpowiedź na iPhone'a


We wtorek odbyła się oficjalna premiera Nexus One - nowego smartfona sygnowanego przez Google

MF: papierosy podrożeją bardziej niż wcześniej szacowano


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Rusza sprzedaż zezwoleń Rosja ogólne S


Komunikat BOTM 16/2010 Dzięki zawartemu kompromisowi w sprawie przewozów drogowych między Polską a Rosją rusza sprzedaż zezwoleń Rosja ogólne S. Stało się to w czasie przeprowadzonych 9 ...

W PKN Orlen rozpoczęły się rokowania ws. podwyżek płac


Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen odbyli we wtorek wstępną turę rokowań w ramach sporu zbiorowego, dotyczącego podwyżek płac w 2010 r.

Inflacja w strefie euro w styczniu 2010 r. 1,0 proc. rdr


W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami.

Propozycja Gudzowatego z szansą na realizację


Propozycja Aleksandra Gudzowatego, aby Gazprom i PGNiG, które zgodnie z polsko - rosyjskim porozumieniem gazowym maja przejąć pełną kontrolę nad EuRoPol Gazem, dokonały tego poprzez wykup akcji od Bartimpeksu jest analizowana przez władze PGNiG – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Czesi częściej zmieniają sprzedawcę energii


Coraz więcej czeskich firm i odbiorców zmienia sprzedawcę energii, wynika za raportu czeskiego operatora rynku energii elektrycznej OTE.

Więcej gazu LNG z Jemenu


W Jemenie uruchomiono drugi zakład do skraplania gazu, który pozwoli zwiększyć eksport tego surowca do 6,7 mln ton rocznie.

Komunikat służby celnej dla przedsiębiorców!


Przerwa w funkcjonowaniu systemu EORI W związku z planowanymi pracami technicznymi związanymi z wykonaniem dodatkowego zasilania w serwerowni obsługującej system EORI, nastąpi przerwa w dostępie do ...

PEP podtrzymał prognozę wzrostu zysku do 56 mln zł w 2010 r.


Spółka Polish Energy Partners podtrzymała prognozę zwiększenie skonsolidowanego zysku netto bez niezrealizowanych różnic kursowych do 56,0 mln zł w 2010 roku, po wypracowaniu 11,2 mln zł w I kwartale 2010 roku, podała spółka w czwartek.

Skrzypek o spotkaniu RPP z premierem


Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek powiedział w środę dziennikarzom po spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej z premierem, że było ono merytoryczne. Nie chciał jednak mówić o rezultatach spotkania.

PKM Duda, ZM Kier i Krzyżanowscy - najlepsze firmy branży mięsnej


PKM Duda, Zakłady Mięsne Kier z Jastrzębia Pomorskiego i firma Krzyżanowscy z Radomia (Mazowieckie) zwyciężyły w VI Rankingu Zakładów Mięsnych, zorganizowanym przez Polską Federację Branży Mięsnej i miesięcznik AgroTrendy.

Grecja: Demonstracje przeciwko planom rządu. Policja użyła gazu


Grecka policja użyła w czwartek wieczorem gazu łzawiącego i starła się z około 50 demonstrantami, protestującymi w Atenach przeciwko oszczędnościom zapowiedzianym przez rząd. Kilka osób zatrzymano.

Czy truskawki na drugie śniadanie, to tylko żart związkowców z KGHM?


Działacze ze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego postawili żądania, dotyczące między innymi przyszłości pracowników Polskiej Miedzi w chwili, gdy Skarb Państwa starci kontrolę na spółką. Żądania ...

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.